HOZZÁSZÓLÁSOK, KOMMENTEK ITT: http://filmdzsungel.tv/webkamerak/fuleskuvik/
NAPI KIEMELÉSEK EZEN A LINKEN: http://filmdzsungel.tv/webkamerak/
NÉZZ HAZAI TERMÉSZETFILMET! http://teka.filmdzsungel.hu
Egy kevésbé ismert bagolyfaj, a füleskuvik (Otus scops) költési és fiókanevelési időszakának a bemutatására vállalkoztunk ebben az évben. A füleskuvik az egyetlen vonuló bagolyfaj Európában, a telet Közép- és Nyugat-Afrikában tölti, ahonnan általában április elején térnek vissza. Ennek a kicsiny bagolynak (kb. rigó nagyságú) a költési szokásairól és táplálkozásáról a többi bagolyfajhoz képest kevesebb ismeret áll rendelkezésre, így a nagyközönség számára történő élő webkamerán keresztüli bemutatása mellett bízunk benne, hogy számos új ismerettel gazdagodunk ezeken a területeken is. Különösen a zsákmányállatok mennyisége és összetétele, időbeli változása, valamint a hím és a tojó által fogott és az odúba behordott zsákmányok esetleges méretbeli különbségét lesz érdekes megfigyelni.
A füleskuvik felhagyott gyümölcsösökben, erdőssztyeppeken, facsoportokkal szabdalt gyepterületeken, kultúrterületeken költ fák természetes odvában, de szívesen elfoglalja az ún. „D” odúkat is. Az utóbbi években a magyarországi állománya növekszik.
Az élő adás kezdetén a tojó már négy tojáson kotlik (ez a teljes fészakalj) és a hím hordja neki a táplálékot.
Felhívjuk a figyelmet, hogy nem szándékozunk beavatkozni a természet rendjébe! A vadon élő madaraknál rendszeresen előfordul természetes okokból (betegség, gyengeség, rossz időjárás, predáció, stb.) 1-1 fióka, de akár az egész fészekalj pusztulása. Ilyen esetekben nem avatkozunk közbe! Kérjük, hogy pusztán az emberi jószívűség okán ne indítsanak mozgalmakat egy esetleges negatív szituáció miatt! Különösen a rossz időjárás (sok csapadék, lehűlés) veszélyeztetheti a költés sikerességét.
Nagy segítség lenne a webkamera követőitől, hogyha észlelnek táplálékhordást – de bármilyen más érdekességet is -, akkor a hozzászólásoknál azonnal leírnák, így később a képeket elemezve (pl. a táplálékot) hasznos információkhoz lehet jutni.
A közvetítés a Filmdzsungel Stúdió kezdeményezése, az ÉLŐ ADÁS program keretében valósult meg.
www.filmdzsungel.tv
www.facebook.com/filmjungle